Burcu HARPUTOĞLU


Okutman

burcu.harputoglu@ihu.edu.tr

  1. Lisans

    İstanbul Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği -2009

  2. Yüksek Lisans

    İstanbul Üniversitesi, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi -2015

  3. Doktora

    Marmara Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi (2017-halen)


Araştırma Alanları

Ölçme ve değerlendirme, yabancı dil öğrenme stratejileri, eğitim teknolojileri, eğitim istatistiği, program geliştirme, akademik beceri odaklı İngilizce öğretimi

Biyografi

Burcu Harputoğlu, lisans eğitimini 2009 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde; yüksek lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Türkçe bölümünde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde doktora programına devam etmektedir. 8 senedir İngilizce öğretmektedir. İbn Haldun Üniversitesi’ne katılmadan önce Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde İngilizce okutmanı olarak görev yapmıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Akademik İlişkiler Komitesi’nde görev aldı; Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ölçme ve değerlendirme birim koordinatörü olarak çalıştı.


Akademik Yayınlar

KONFERANS BİLDİRİLERİ

Harputoğlu, Burcu, “Yabancı Dil Olarak Türkçe ve Ana Dil Türkçe Ders Kitaplarında Öğrenme Stratejilerinin İncelenmesi”, Yabancılara Türkçe Öğretimi Üzerine Araştırmalar, 97-111, 2016.

(http://www.tomer.sakarya.edu.tr/upload/yayinlar/2.pdf)